61 851 32 20
office@taxservices.pl
polish
polish
polish

Kancelaria

Serdecznie witamy Państwa na naszej stronie internetowej!

W ramach Korporacji Doradztwa Podatkowego P&K TAXSERVICES świadczymy usługi od 2003 r. Wspieramy naszych klientów w dwóch powiązanych ze sobą dziedzinach, tj. w zakresie doradztwa podatkowego oraz prowadzenia ksiąg rachunkowych, płac i kadr.

Obsługujemy podmioty gospodarcze oraz indywidualne osoby fizyczne, zarówno polskie, jak i zagraniczne. Wszystkie usługi świadczymy w języku polskim, angielskim i niemieckim. W celu kompleksowej obsługi współpracujemy z biegłymi rewidentami oraz kancelariami prawnymi działającymi w Polsce. Ścisłe kontakty utrzymujemy także z kancelariami oraz biurami podatkowymi w Niemczech i Austrii.

Źródłem naszego sukcesu jest zespół składający się ze specjalistów z długoletnim doświadczeniem, zdobytym w znanych, międzynarodowych firmach doradczych.

Gwarantujemy indywidualne podejścia do każdego klienta.

Zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą.

Nasze specjalizacje

Jarosław Kubiak Kancelaria Doradztwa Podatkowego

specjalizuje się w zakresie doradztwa podatkowego w obszarze następujących podatków:

  • podatek dochodowy od osób prawnych,
  • podatek dochodowy od osób fizycznych,
  • podatek od towarów i usług (VAT),
  • podatek od spadków i darowizn,
  • podatek od czynności cywilnoprawnych.

Karolina Popko Kancelaria Doradztwa Podatkowego

specjalizuje się w zakresie obsługi rachunkowej poprzez:

  • prowadzenie ksiąg rachunkowych,
  • prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów,
  • obsługę w zakresie płac i kadr.

WIRAS

Od 1 stycznia 2011 r. Jarosław Kubiak Kancelaria Doradztwa Podatkowego, będąca częścią Korporacji P&K TAXSERVICES, należy do grona członków międzynarodowej sieci firm doradczych WIRAS Verbund.

WIRAS Verbund jest grupą zrzeszającą niezależne, renomowane kancelarie podatkowe, prawne i firmy doradcze z całego świata (np. Niemcy, USA, Australia, Brazylia).

Kancelarie należące do grupy są w pełni niezależne oraz niepowiązane kapitałowo, a współpraca pomiędzy nimi odbywa się wyłącznie na zasadzie wzajemnego wsparcia w realizacji konkretnych projektów.

Dzięki członkostwu w grupie WIRAS możemy wspierać Państwa w przypadku zagadnień, które wymagają kompleksowej analizy nie tylko polskich przepisów prawa podatkowego, ale także przepisów zagranicznych. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza dla przedsiębiorców prowadzących działalność gospodarczą na rynkach zagranicznych.

Nasz zespół

Jarosław Kubiak

Doradca Podatkowy od 25 lat (od 2002 roku wpisany na listę doradców podatkowych), od 2003 lat własna Kancelaria Doradztwa Podatkowego. Specjalizuje się w szczególności w zagadnieniach z zakresu: podatku dochodowego od osób prawnych, podatku VAT oraz podatku dochodowego od osób fizycznych, podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilnoprawnych.

Doświadczenie zdobył w renomowanej firmie doradztwa podatkowego Ernst & Young Sp. z o.o., gdzie pracował 10 lat. Jako menadżer uczestniczył w stworzeniu i koordynowaniu prac grupy German Desk. Opiekun wielu niemieckich i niemieckojęzycznych inwestorów działających w całej Polsce. Członek grupy niemieckojęzycznych niezależnych doradców podatkowych WIRAS VERBUND z siedzibą w Dusseldorfie.

Pracował nad wieloma dużymi projektami, w tym: analizami podatkowymi typu due diligence oraz tax review, procesami przekształceń i sprzedaży przedsiębiorstw, projektami w zakresie cen transferowych (dokumentacje podatkowe) oraz sporządzaniem instrukcji podatkowych (podatkowe ISO).

Uzyskał dla klientów kilkaset korzystnych interpretacji MF oraz wygrał dla nich liczne spory przed sądami administracyjnymi. Prowadzi wiele seminariów, szkoleń, wewnętrznych warsztatów podatkowych w zakresie zagadnień podatkowych.

jaroslaw.kubiak@taxservices.pl

Karolina Popko

PRZEBIEG PRACY ZAWODOWEJ:
1998 – 2004 Ernst & Young Sp. z o.o. Spółka Doradztwa Podatkowego – pracownik w dziale podatku dochodowego od osób fizycznych oraz ubezpieczeń społecznych.

Od 1998 supervisor, a od 1999 roku menedżer.

W latach 1999 – 2001 odpowiedzialna za rozwój usług w ramach Globalnych Rozwiązań dla Pracodawców w biurze poznańskim. Od roku 2001 prowadząca nadzór nad pracami grupy zajmującej się rozliczeniami podatkowymi w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych w całej Polsce.

1995 – 1998 Ernst & Young Audit Sp. z o.o. – asystent a potem supervisor. Badanie sprawozdań finansowych według polskich i międzynarodowych standardów.

1993 – 1995 Levinsky Fashion Sp. z o.o. – główna księgowa w spółce z o.o. z kapitałem duńskim.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW, OSIĄGNIĘCIA:
W Levinsky Fashion – dostosowanie działu księgowości do przepisów wynikających z ustawy o VAT.
W Ernst & Young – zbudowanie w biurze poznańskim silnego zespołu zajmującego się podatkiem dochodowym od osób fizycznych, ubezpieczeniami społecznymi, usługowym prowadzeniem płac i kadr dla klientów.
W Ernst & Young – prowadzenie bieżącej obsługi podatkowej w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych szeregu klientów Ernst & Young w Poznaniu oraz w całej Polsce.
Przygotowanie i prowadzenie seminariów i szkoleń w zakresie zagadnień podatkowych dotyczących osób fizycznych, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy.

REFERENCJE: Na życzenie.

karolina.popko@taxservices.pl

Piotr Passowicz

Doradca podatkowy. Prawnik. Zdobył wieloletnie doświadczenie pracując w renomowanych firmach zajmujących się doradztwem podatkowym i prawnym, m.in. w Spółce Doradztwa Podatkowego „Ernst & Young” Sp. z o.o. (zespół German Desk). Zajmuje się kompleksowym doradztwem podatkowym dla klientów korporacyjnych z Polski i zagranicy. Reprezentuje klientów w postępowaniach przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi.

Doświadczony wykładowca, współpracownik renomowanych firm szkoleniowych. Prowadził wiele szkoleń na temat prawa podatkowego w Polsce i zagranicą (Niemcy, Czechy). Autor publikacji w prasie fachowej.

Członek Prezydium Rady Podatkowej PKPP „Lewiatan”, w której od 2009 r. pełni funkcję Wiceprzewodniczącego Zespołu ds. Monitorowania Orzecznictwa. Ekspert podatkowy Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych. Uczestniczy w pracach komisji Sejmu i Senatu RP dotyczących prawa podatkowego.

piotr.passowicz@taxservices.pl